A magyar nagydíj elé - A 25. verseny

2019.08.01

Ezen a hétvégén kerül megrendezésre a 34. Forma-1-es magyar nagydíj, így a héten felelevenítünk 5 emlékezetes momentumot az eddigi versenyekről. Ma a 25. versenyre emlékezünk, mely az egyik legizgalmasabb volt, bár a 2006-os nyomába azért nem ért.

A 2010-es magyar versenyhétvégén Sebastian Vettel szerezte meg a pole pozíciót. A német a rajt után meg is tartotta a helyét. A 16. körig semmi különleges nem történt, azt követően azonban minden. A biztonsági autó pályára hajtott egy a pályára került szárnydarab miatt, ez pedig fenekestül felforgatta a versenyt. Szinte a teljes mezőny bokszba hajtott, Mark Webbert kivéve, aki így átvette a vezetést. A bokszban Robert Kubica és Adrian Sutil ütközött, miután a lengyelt veszélyesen engedte ki a Lotus. A német versenye azonnal, Kubicáé néhány körrel később ért véget. Nem sokkal később a Mercedes garázsánál fagyott meg a levegő, amikor is Nico Rosberg kerekét rosszul rögzítették és az önálló életre kelt a bokszutcában. Egy Williams szerelő sérült meg, de szerencsére ő sem komolyan. A Safety Car fázis alatt Webber vezette a mezőnyt, Vettel pedig kissé megaludt és a megengedettnél nagyobb távolságban követte az ausztrált. Vettelt ezért bokszutca áthajtásos büntetéssel sújtották, melynek következtében elvesztette győzelmi esélyét. A verseny végén Schumacher és Barichello csatája jelentett izgalmat, a német olyan keményen védekezett korábbi csapattársa ellen, hogy Baruichello kis híján a falon végezte. A versenyt Mark Webber nyerte Fernando Alonso és Sebastian Vettel előtt.