Zlatan Ibrahimovic - a király
A cikkben nem Ibrahimovic pályafutását fogjuk bemutatni, hanem pár érdekes tényt közlünk róla, és megmutatjuk milyen rekordokat tart a svéd.

Tutad Zlatanról?
Gyerekkorában selypített, így tanárai logopédushoz küldték.
15 évesen abba akarta hagyni a focit, hogy a malmöi kikötőben dolgozhasson.
A svéd tévénézők az Argentínok elleni 2002-es VB meccsen, Ibrát választották a mezőny legjobbjának, pedig csak 2 percre állt be csereként.
Ibrahimovic lett a Barcelona első olyan játékosa, aki első 4 lejátszott bajnokiján, egyaránt gólt szerzett.

Svéd-bosnyák kettősállampolgár, így választhatta volna a bosnyák válogatottat is, de mivel Svédországban született, így azt választotta.
Pályafutása során 8 csapatban játszott eddig, és mind meglehetősen nagy klub. A Malmö, Ajax, Juventus, Inter, Milan, Barcelona, PSG és a Manchester United csapatát is erősítette.
Rekordok amit Zlatan tart:
Az egyetlen játékos aki betalált a(z): El Clasicon (Barcelona - Real Madrid)
De Klassiekeren (Ajax - Feyenoord)
Milánói derbyn (AC Milan - Inter)
Torinói derbyn (Juventus - Torino)
Derby d' Italian (Inter - Juventus)
Le Classiquen (PSG - Marseille)
El Cashicon (PSG - AS Monaco)
Manchesteri deryn (Man. Utd. - Man. Ciyt)
Az egyedüli aki 6 csapat színeiben szerzett gólt a Bajnokok Ligájában.
11-szer kapta meg a Guldbollent, az év Svéd focistájának járó díjat, más ilyenre sosem volt képes.
Egyedüli aki 4 országban is nyert szuperkupát: (Hollandia 1-szer; Olaszország 3-szor; Spanyolország 2-szer; Franciaország 3-szor)
Aranyköpések Ibrahimovictól:
,,Semmit, már megkapta Zlatant"
Arra a kérdésre, hogy mit vett mennyaszonyának eljegyzésre
,,Mind a tizenegy poszton tudok játszani, mert egy jó játékos a pálya minden pontján megállja a helyét."
,,Királyként érkeztem, legendaként távozom"
PSG-ből való távozásakor.

,,Nincsen szükségem trófeákra, ahhoz, hogy tudjam én vagyok a legjobb"
Ibrahimovic jelenleg térdsérüléséből lábadozik. A Manchester Uniteddel nem hosszabított, így jelenleg csapat nélküli a Los Angles Galaxy, a Juventus is megszerezheti, de az sem kizárt, hogy mégis marad az Old Traffordon.

/Zoli/