Súlyos sérülést szenvedett Marco Asensio

2019.07.24

A Real Madrid 23 éves támadó középpályása súlyos sérülést szenvedett a hajnalban esedékes Arsenal elleni felkészülési meccsen. Elképzelhető, hogy az egész szezonjának lőttek.

Asensio a félidőben szállt be a 10 emberrel és 2-0-ás hátrányban focizó Real Madridba. Az 59. percben gólt szerzett. A 62. minutumban pedig egy Aubameyang elleni látszólag ártatlan belépőnél sérült meg a térde. Le kellett cserélni és mentővel azonnal a helyi kórházba szállították. Mostanra megérkezett a hivatalos diagnózis. Asensio hátsó keresztszalag-szakadást és porcsérülést szenvedett a bal térdében. Emiatt pedig operációra szorul. A lábadozás ideje körülbelül 6-9 hónapot vehet igénybe, így az sem kizárt, hogy az egész 2019/20-as idényt ki kell hagynia. Ez pedig azt jelentheti, hogy a Lucas Vázquez-Gareth Bale páros közül egy majdnem biztosan marad a királyi gárdánál.

Mielőbbi felépülést és kitartást kívánunk Asensionak!