Nézzük meg, mi történt az odavágón:

Kezdők:

Barcelona: Ter Stegen-Vidal-Pique-Umtiti-Alba-Rakitic-Busquets-Iniesta-Messi-Suarez-Deulofeu

Real Madrid: Navas-Carvajal-Ramos-Varane-Marcelo-Casemiro-Kovacic-Kroos-Bale-Benzema-Isco

Az első félidőben a Barca játszott jobban,de a Real a játékrész vége felé kezdett el jobban játszani. Az 50. percben egy beadás után Pique talált be a saját kapujába, öngól. 0-1! Azonban a 76. percben Navas jött ki rosszul a kapujából, és ütközött Suarezzel, a játékvezető büntetőt ítélt, amit a 77. percben Messi a jobb alsóba lőtt. 1-1!! Nem örülhetett sokáig a katalán együttes, ugyanis egy kontra után a csereként beálló Cristiano Ronaldo lőtt hatalmas gólt! 1-2!! A gólt mezlevétellel ünnepelte, amiért kapott egy sárgalapot. Két perccel később Ronaldo megkapta második sárga lapját színészkedésért.. Miután kiállították meglökte a játélvezető, amiért 5 meccses eltiltást kapott, így elvileg kénytelen lesz kihagyni a mai meccset, de mivel a Real felleblezett, könnyen lehet, hogy ma pályára léphet a portugál szélső. A 90. percben dőlt el a meccs, amikor Lucas Vazquez passzából Asensio óriási gólt lőtt. 1-3!!

A két védő:

Most a két védelem két legmeghatározóbb játékosáról lesz szó.

Sergio Ramos

A szurkolók sokat köszönhetnek a királyi gárda kapitányának! Ramos a Realban eddig 524 meccsen 68 gólt lőtt. Jelenlegi értéke 36 millió font. (transfermarkt.de)

Gerrard Pique

Pique az előző meccsen főszereplővé vált az öngólja miatt, de az odavágón jól játszott. Pique a Barcában eddig 398 meccsen 33 gólt lőtt. A jelenlegi értéke neki is 36 millió font (transfermarkt.de).

A mai mérkőzésen a Barcának kell dominálnia, ami nem lesz könnyű a Santiago Bernabeuban. Ha a katalán csapat nem lő minimum 3 gólt, akkor le mondhat a Szuperkupáról...

A mérkőzést a Digi Sport 1 23.00-tól élőben közvetíti!

Ennyi lett volna ez az előzetes, reméljük tetszett!