Remek mérkőzésen győzött a magyar válogatott

2018.12.06

Tegnap fantasztikusan játszva győzött a magyar válogatott Spanyolország ellen, így 2 ponttal kezdi meg a középdöntőt.

Magyarország - Spanyolország 32-26

A mieink kezdték jobban a találkozót, s bár volt olyan pillanat, hogy a spanyol válogatott vezetett, de összességében uralták a  félidőt a mieink. A szünetre 5 gólos fórral vonulhattunk. A második játékrészben még egyértelműbb volt a magyar fölény, többször is 10 góllal vezettek Háfra Noéimék. A végén ugyan csak 6 gól lett a különbség, de az utolsó negyedórában már a cseresor volt a pályán. A mérkőzés emberének a kiválóan védő Kiss Évát választották.

Magyar gólszerzők: Planeta Szimonetta (8), Nadine Schatzl, Háfra Noémi (5-5), Lukács Viktória (4), Kovács Anna, Kovacsics Anikó (3-3), Tóth Gabriella (2-2), Pálos-Bognár Barbara, Mészáros Rea (1-1)

Spanyol gólszerzők: Carmen Dolores Martin Berenguer (6), Soledad Lopez Jimenez (5), Ainhoa Hernandez, Mireya Gonzalez (3-3), Paulo Maria Valdivia. Almudena Rodriguez, Alica Fernandez Fraga, Nerea Pena (2-2), Silvia Arderius Martin (1)