MOL-Pick Szeged - HC Motor Zaporozhye - előzetes

2019.02.17

Ma 17:00-tól az ukrán bajnok csapattal mérkőzik meg a Szeged csapata, méghozzá hazai pályán. A találkozót a Sport 1 élőben közvetíti.

ZRT Zaporozhye - Motor Zaporozhye 22-26

A Szeged jelenleg a B csoport második helyén áll, míg a Motor Zaporozhye az utolsó még továbbjutást érő, 6. pozíciót foglalja el. A Tisza-partiak már legrosszabb esetben is a második helyen fejezik eb a csoportot, de egy kis szerencsével akár még az első hely is meglehet.

A két együttes legjobb BL góllövői:

Az odavágón:

Ukrajnában nagyon szoros mérkőzésen győzött a magyar bajnok. Ugyan a félidőben még hattal vezetett a Szeged, de a második 30 percben eltékozolta jelentős előnyét. A mérkőzés vége felé többször is feljött 1 gólra a Motor Zaporozhye és csak Marin Sego bravúrjának volt köszönhető, hogy az utolsó pillanatokban nem jött össze az egyenlítés nekik. A végeredmény 31-32 lett a Szeged javára. A hazaiak legjobb góllövője Kozakevych volt, aki 7 gólt szerzett, a Tisza-partiaknál pedig a 8 találatig jutó Mario Sostaric volt a leggólerősebb.