Olympique Marseille - Atletico Madrid - az Európa-Liga döntő

2018.05.16

Az EL döntőjét ezúttal francia földön, Lyonban rendezik, ez kedvező lehet a Marseille számára. Az Atletico Madrid harmadik, míg a Marseille első El győzelmét szerezheti meg.

Út a döntőig:

Olympique Marseille

A Marseille az I csoportból, másodikként lépett tovább a Salzburg mögött. A Konyasport és a Vitóriát előzte meg Rudi Garcia csapata. A legjobb 16 közé jutásért a Bragaval mérkőzött meg a Marseille. Az első mérkőzésen 3-0-ra nyertek a franciák, így a visszavágón született 1-0-ás portugál siker már csak formalitás volt. A negyeddöntőben az Athletic Bilbaot 5-2-es összesített eredménnyel ütötte ki a Marseille, köszönhetően Ocampos és Payet remek játékának. A negyeddöntőben az RB Leipzig volt az ellenfél. Az első meccset a lipcseiek nyerték 1-0 arányban, de a visszavágón lehengerlően játszott a Marseille, és 5-2-re nyert. Az elődöntőben a Salzburgot sorsolták a Marseille ellenfelének. Az első meccset 2-0-ra nyerték Payeték, ekkor úgy tűnt eldőlt a továbbjutás kérdése. A visszavágón viszont 2-0-ra nyertek a bikák, így hosszabbítás következett. A 115. percben egy vitatható góllal Rolando belőtte csapatát az EL döntőjébe.

Atletico Madrid

A matracosok a BL csoportköréből kiesve kerültek az Európa-Ligába. A Roma és a Chelsea előzte meg Simeone csapatát, míg a Qarabag mögöttük zárt. A legjobb 16 közé jutásért összesítésben 5-1-re győzte le az Atletico Madrid a Köbenhavnt. A nyolcaddöntőben a Lokomotiv Moszkva volt az ellenfél. Az oroszok nem lehettek túlságosan boldogok, ugyanis összesítésben 8-1-re kikaptak. A negyeddöntőben a Sporting jött szembe. Az első meccsen 2-0-ra nyertek a matracosok, a visszavágón hiába nyert 1-0-ra a Sporting, Griezmannék jutottak a legjobb 4 közé. Az elődöntőben nagy slágermeccs jött össze ugyanis, az Arsenal lett az Atletico Madrid ellenfele. Az első meccs 1-1 lett, úgy, hogy a spanyolok a találkozó nagy részében emberhátrányban játszottak. A visszavágón viszont 1-0-ra győzött Simeone csapata és a döntőbe jutott.