Oldalvonal mellől - Szeptember 8-10

2017.09.11

Érkezik a hétvégi összefoglalónk. Ismét megválasztjuk a hétvége legjobb 11-ét.

Raúl Fernández: A Levante kapus elképesztő teljesítményt nyújtott. Nagy részben köszönheti neki a Levante azt, hogy 1-1-es döntetlenre jutott a címvédő Real Madriddal szemben. 9 védést is bemutatott a blancók ellen.

Germán Pezzella: A Fiorentina 26 éves védője kiválóan szerepelt a Hellas Verona ellen. Többször ő fékezte meg a veronaiak támadás építését. A mezőnyben ő szabadított fel a legtöbbször, 7-szer.

Davide Astori: A Fiorentina győzelméből Astori nem csak remek védőmunkájával vette ki a részét, hanem gólt is szerzett. A harmadik találat volt az olasz védőé.

Darly Janmat: A holland védő remek napot fogott ki, ennek is köszönhető, hogy a Southamptont sikerült 2-0-ra legyőzni csapatának. A 62. percben sérülés miatt küldték pályára, és a 66. percben már gólt is szerzett.

Leroy Sané: Sané a Liverpool ellen csak fél órát töltött a pályán, de ez idő alatt is bizonyította, hogy nagyon tehetséges játékos. A német szélső duplázni tudott.

Thiago Motta: A 35 éves középpályásnak fontos szerepe volt a Metz legyőzésében. A mezőnyben ő passzolt a legtöbbször, egész pontosan 107-szer.

Asier Iliaramendi: Az egykori Real Madrid játékos klasszis teljesítményt nyújtott a hétvégén. A védekező középpályás duplázni tudott a Deportivo ellen. nagyot dolgozott a mezőnyben, minden csele sikeres volt és a párharcait is nagy arányban megnyerte.

Neymar: A Barcelonától a PSG-hez igazoló brazil a Metz elleni győzelemből góllal és gólpasszal vette ki a részét.

Gabriel Jesus: A Liverpool kiütésében nagy szerepe volt Gabriel Jesusnak is, aki a mérkőzésen nagyszerű párost alkotott Sergio Agüeroval. A brazil csatár szerzete a Manchester Citymásodik és harmadik gólját, az 5-0-ra végződő összecsapáson.

Ciro Immobile: Az olasz csatár újra magára talált. A hétvégén a Lazio a Milant verte 4-1-re, Immobile triplázott, ráadásul a negyedik gólnál ő szolgálta ki Luis Albertot.

Mark Uth: a 26 éves csatár egymaga hazaküldte a Bayern Münchent. A Hoffeinheim nagy meglepetésre elverte a címvédőt, ezt nagy részben Uthnak köszönhetik, hiszen duplázni tudott.

Premier League:

Leicester City - Chelsea 1:2

A címvédő és a tavaly előtti bajnok találkozott egymással. A mérkőzés esélyese a Chelsea volt, ennek megfelelően hozta is a papírformát Conte csapata. Az első félidő végén szerzett vezetést a Chelsea Álváro Morata góljával, aki egyelőre remekül muzsikál új csapatánál. Az 50. percben N'golo Kanté lőtt gólt, így megnyugtató volt a Chelsea előnye. Azért egy büntetőből szerzett találattal Jamie Vardy még hozott egy kis izgalmat a mérkőzésbe, de végül megtartotta 2-1-es előnyét a londoni klub.

Everton - Tottenham 0:3

Izgalmas derbinek ígérkezett a mérkőzés, aztán sima Tottenham győzelem lett a dologból. Az első félidőben Harry Kane és Eriksen talált be. A második félidő elején Harry Kane ismét villant, s ezzel beállította a 3-0-s végeredményt. Ronald Koeman csapat 4 forduló után, így csak 4 pontos.

A feljutó Brighton megszerezte első győzelmét, ráadásul az a West Brom ellen, amely remekül kezdte a szezont. Chris Hughton csapata 3-1-re diadalmaskodott Gross duplázott és Hemed is betalált, a szépítő gólt James Morrison szerezte.

A legnagyobb utóélete talán a Burnley - Crystal Palace meccsnek volt. A Burnley 1-0 nyert Chris Wood 3. percben szerzett góljának köszönhetően. A Crystal Palace így továbbra is 0 pontos. A vezetőség Frank de Boer menesztése mellett döntött.