Oldalvonal mellől - Szeptember 22-24

2017.09.25

Érkezik a hétvégi bajnoki összefoglalónk. Elsőként megválasztjuk a hétvége csapatát.

Samassa: A Metz ellen védett kiválóan a 27 éves hálóőr. A Troyes kapusa 7 bravúrt is bemutatott a hétvégén, ezzel vállalt részt csapata 1-0-ás győzelméből.

Lichtsteiner: Lichtsteiner a torinói derbin játszott nagyon megbízhatóan. A sérüléseknek is köszönhetően alapkezdő a bajnokikon, és egyelőre remek formát hoz.

Azpilicueta: A Stoke ellen játszott kiválóan a spanyol védő, kétszer is ő szolgálta ki Moratat.

Ghoulam: A SPAL elleni győzelemből Ghoulam nagy részt vállalt, a második gól előtt ő szolgálta ki Callejont, majd a győztes gólt ő szerezte.

Niasse: Az 55. percben állt be a Bournemouth ellen, mikor 1-0-ra kikapásra állt csapata. Aztán Niasse jött, látott és az Everton győzött, ugyanis Niasse duplázni tudott, ezzel megfordítva a mérkőzést.

Pjanic: A bosnyák kiválóan szerepelt a Torino ellen. Dybalat és Ale Sandrot is kiszolgálta egyszer emellett maga is szerzett egy bődületes gólt.

Ceballos: A bajnokságban az Alaves ellen játszott először kezdőként, és remekül szerepelt, duplázott, így nyert csapata 2-1-re.

Philipp: A Mönchengladbach ellen remekelt az egész Dortmund, Philipp szerezte az első két gólt, majd a félidő vége előtt ő szolgálta ki Aubameyangot.

Diego Rolán: A Malaga a 6. fordulóban végre, megszerezte első pontját, az Atletich Bilbaoval játszottak 3-3-as döntetlent. Rolán volt a mérkőzés legjobbja duplázott a Malaga színeiben.

Morata: A Stoke ellen megszerezte első mesterhármasát a Chelsea színeiben.

Aubameyang: Triplája mellett az első gólhoz ő adta az aszisztot Philippnek.

Premier League

Manchester City - Crystal Palace

Pep Guardiola csapata továbbra is veretlen, míg a Crystal Palace még mindig pont és gól nélkül áll, 6 forduló után. Az első félidő végén Sané szerzett vezetést. A második félidőben egyértelmű volt a Mancehster City fölénye, Sterling duplázott, Agüero és Delph is betalált.

Statisztikai adatok a mérkőzésről:

Legtöbb kapura lövés: Agüero (6)

Legtöbb passz: Fernandinho (102)

Legtöbb csel: Sané (8)

Legtöbb szerelés: Townsend (6)

Leicester City - Liverpool

Azok után, hogy a hét közben a Leiecster kiejtette a Liverpoolt a ligakupából, most visszavágtak a vörösök. Salah majd Coutinho talált be, míg a félidő előtt szépített Okazaki. Henderson a 68. percben volt eredményes, 1 percre rá Vardy talált a kapuba. A 73. percben egyenlíthetett volna Vardy, de elhibázta a büntetőt, így a Liverpool nyert 3-2-re.

Legtöbb kapura lövés: Vardy & Coutinho (5-5)

Legtöbb passz: Henderson (80)

Legtöbb csel: Coutinho (7)

Legtöbb szerelés: Ndidi (9)