Oldalvonal mellől - Augusztus 18-20

2017.08.21

Most már minden jelentős európai bajnokság kezdetét vette, most pedig következik a hétvégét elemző cikkünk.

A hétvége 11-e:

Buffon: A 39 éves kapus vélhetően utolsó bajnoki szezonját kezdte meg a Cagliari ellen. Jól indította az évet büntetőt védett és azon felül is volt egy nagy bravúrja.

Marcos Alonso: Szenzációs meccset játszott a Tottenham ellen. Szabadrúgásgóljával vezetést szerzett, a Tottenham kiegyenlített, s ezután a 88. percben a győztes gólt is Alonso szerezte.

Bailly: A Manchester United remek formában kezdte a szezont újabb 4-0-s győzelmet arattak. Az első gólt a középhátvéd szerezte a Swansea ellen.

Süle: A Bundesliga szezon első gólját a Bayern München új középhátvédje Süle szerezte, de a gólján kívül is remekül mozgott a pályán.

Kolarov: Kolarov kiválóan indította Roma-s karrierjét, az Atalanta ellen győztes gólt szerzett.

Leckie: Dárdai Pálnak van érzéke az igazoláshoz, az ausztrál játékos első Herthas bajnokiján duplázott, s ezzel győzött Dárdai csapata.

Pogba: Pogba talán ebben a szezonban bebizonyítja, hogy megéri az árát. Ismét remek meccset játszott a Swansea ellen gól és gólpassz is fűződik a nevéhez.

Pulisic: A 18 éves Pulisicnak kulcsszerepe volt a Wolfsburg elleni győzelemben. Ő szerzete az első gólt, majd a harmadik, utolsó találatnál Aubameyangot szolgálta ki.

Neymar: Neymar megérkezett a PSG-be, a Toulouse elleni 6-2-es győzelemből 2 góllal és 2 gólpasszal vette ki a részét.

Icardi: Spalletti szépen mutatkozott be, a Fiorentinát verte csapata 3-0-ra. Icardinak komoly szerepe volt a sikerben, az első gólt büntetőből szerzete, majd fejjel volt eredményes.

Stuani: A Girona új igazolása, jól kezdett új klubjánál. Az Atletico Madridnak rámolt be két gólt, ami a győzelemhez ugyan nem volt elég, de azért 1 pontot szerzett a csapatának.

Premier League:

A Manchester United ismét 4-0-s győzelmet aratott, ezzel vezetik a tabellát 6 ponttal és 8:0-s gólkülönbséggel. Mourinho csapataival a második évében szokott igazán sikeres lenni, talán Alex Fergunson korszak után újra egy erős Manchester Unitedet láthatunk.

Marco Da Silva megszerezte első győzelmét, tétmeccsen a Watford kispadján. A sárga-feketék a Bournemoutht verték 2-0-ra Capoue és a fiatal Richarlison góljával. A Watfordnál bizakodóak lehetnek a Liverpool elleni döntetlen után, újabb biztató meccset produkált az új menedzser.

A Burnley egy hete még a Chelseat verte 3-2-re, most a West Brom ellen nem bírt a csapat. Nem láthattak túl jó meccset a nézők, kaput eltaláló lövés csak egy volt. A meccset a Burnley uralta 68%-ba náluk volt a labda. Hiába volt jobb a Burnley Hal Robson-Kanu beállt a 63. percben majd a 71.-ben megszerezte csapata győztes gólját. A walesi támadó hozott izgalmat a meccsbe, ugyanis gólja után a 83. percben kiállították, de a West Brom 10 emberrel is behúzta a meccset.

Már úgy tűnt, magára talál az Arsenal a Chelsea és Leicester legyőzése után, de a hétvégén ismét blamázott egyet a Wenger csapat. 78%-ba volt a laszti az ágyúsoknál és 18-szor lőttek kapura, de mégsem sikerült pontot szerezniük sem. A Stoke City új igazolása, a Real Madridnál is megfordult Jesé szerezte a meccs egyetlen gólját, a 47. percben.

David Wagner csapata, a Huddersfield ismét remek meccset játszott, s 6 pontjával és 4-0-s gólkülönbségével a Manchester United mögött áll a tabellán. Wagner fiai a Newcastle ellen játszottak, egyértelmű fölényben nem voltak, de csak ők tudtak gólt szerezni. A hős a klubrekord igazolása Aaron Mooy lett, aki az 50. percben szerezte a meccs egyetlen gólját.

A Chelsea-nél több kulcsember is hiányzott a Tottenham elleni rangadóról különböző okok miatt. Marcos Alonso vezére volt a csapatnak, duplázott. A Tottenham nem tudott a kapuba találni, de Batshuayi azért összehozott nekik egy gólt, öngólt vétett a csatár. Conte remekül megszervezte a védekezését, így 3 ponttal áll csapata 2 bajnoki után.