Oldalvonal mellől - augusztus 11-13

2017.08.14

A hétvégi meccselemző rovatunk következik. Most csak a topligákról lesz szó, a többi ligát egy külön cikkben elemezzük. ( a top 11-be topligán kívüli játékos is bekerülhetett)

A hétvége 11-e:

Samassa: A 27 éves Troyes kapus, a NIce ellen mutatott be 6 remek védést, amire nagy szükség volt a győzelemhez. A feljutó csapat 2-1-re verte a nizzaiakat.

Stephen Ward: A 31 éves ír védő élete talán legszebb gólját szerzete a Chelsea ellen. A Burnley 3-2-re verte a Chelseat, kellett ehhez Ward gólja is.

Miguel Britos: Az uruguayi védő is góllal indította a szezont, a Liverpoool elleni 3-3 alkalmával talált be.

Ben Davies: Kulcsfontosságú szerepe volt a Newcastle legyőzésében. A védelemben is remekül mozgott, 4-szer tisztázott és csapata második gólját is ő szerezte.

Eljero Elia: Elia remekül indított a török bajnokságban. Új csapatában, a Basaksehirben, győztes gólt szerzett, a Bursaspor ellen, az első bajnokiján.

Dele Alli: Alli a Newcastle United ellen megtörte a csendet, s ő szerzett vezetést a Tottenhamnek.

Christian Eriksen: Csapata legjobbja volt a Newcastle ellen. Allinak és Daviesnek is ő szolgáltatta a gólpasszt.

Marco Asensio: A spanyol szuperkupa első meccsén Asensio a 68. percben állt be, s a 90. percben állította be a 3-1-es végeredményt.

Sam Vokes: A 27 éves walesi csatárnak kulcsszerepe volt a Chelsea legyőzésében. Vokes duplázott a bajnok ellen.

Radamel Falcao: A Monaco csapatkapitánya remek formában. Falcao Lang ádám scapata, a Dijon ellen triplázott.

Steve Mounié: Mounie duplázott a Crystal Palace ellen, így neki is köszönhetően nyert az újonc Huddersfield 3-0-ra.

Premier League:

Elindult, amit mindenki nagyon várt, a Premier League 2017/18-as szezonja. Nem lehetett panaszkodni kiváló meccsekkel indult a liga az első két meccsen 13 gól született.

Arsenal - Leicester - a forduló legjobb meccse

A nyitómeccs kiválóra sikerül, nagyon izgalmas, fordulatos meccset láthattak a nézők. Arsene Wenger új csatárának mindössze 2 perc kellett első PL góljához, így Lacazette góljával hamar vezetett az Arsenal. Később A Leicester is vezetett Okazakinak és Vardynak köszönhetően, majd az Arsenal a szünet előtt egyenlített. A 80. perc után nyerte meg a meccset az Arsenal előbb Ramsey utóbb Giroud talált be. Jamie Vardy duplázott és Okazaki is betalált, de nem volt ez sem elég Lacazette, Welbeck, Ramsey és Giroud kompenzálta ezt az ágyúsoknál. A mérkőzés nem a remek védekezésekről szólt, de azt hiszem a semleges nézők nem panaszkodnak a meccsre.

Watford - Liverpool 3-3 (Okakaka, Doucoure, Britos ill: Mane, Firmino, Salah)

Kiváló meccset játszott a két csapat. Marco da Silva csapata megmutatta komolyan vigyázni kell ellenük. A félidőben még 2-1-re vezetett a Watford. A második félidő elején második kényszerűcserét is végre kellett hajtania a Watfordnak előbb Janmaat később Roberto Pereyra sérült meg. Az 55. percben Firmino büntetőjével egyenlített a watford, majd Salah a vezetést is megszerezte. Már mindenki elkönyvelte a Liverpool győzelmét, mikor Britos a 90+3 percben pontott mentett a Watfordnak. Marco Silva remekül mutatkozott be új csapatámnál, a watfordiak talán az idei év meglepetéscsapata is lehetnek.

Chelsea - Burnley 2-3 (Vokes 2x, Ward ill: Morata, David Luiz) - a forduló legmeglepőbb eredménye

A Chelsea jól kezdte a meccset, ám a 14. percben Gary Cahillt kiállította a játékvezető, s ez nagyon megtörte a kékeket. Az addig sokkal jobban játszó Chelsea, az első félidőben kapott 3 gólt a Burnleytől. A második félidőre egy sokkal összeszedettebb Chelsea jött ki. A 60. percben Morata is beállt, s a 69 percben már meg is szerezte első Premier League gólját. A 81. percben tovább sújtotta a bíró a kékeket, Fabregast állította ki. 9 emberrel jobban játszott a Chelsea, mint az előző félidőben 10-el, meg is lett az eredménye David Luiz újabb gólt szerzett, de a kékek ezzel sem mentek semmire, egyenlíteni pedig már nem sikerült.

Manchester United - West Ham United 4-0 (Lukaku2x, Martial, Pogba) - a legmagabiztosabb kezdés

Mourinho csapata nagyon magabiztosan kezdett. Lukaku első Manchester Unitedos bajnokiján duplázott előbb a 33. majd az 53. percben talált be. A meccs vége felé Martial és Paul Pogba is betalált. A West Hamnek köze sem volt a meccshez, nagyon biztatóan kezdtek a vörösök. Nagy célokat is teljesíthet a Mourinho csapat.

Guingamp - PSG 0-3

Több meglepő eredmény is volt a fordulóban, a Strasbourg 3-0-s győzelme a Lille ellen és a Troyes 2-1-es győzelme a Nice ellen sem volt várható. A Lyonnál Depay is betalált, a második gólt pedig, a Real Madridtól igazolt Mariano Díaz szerezte. A PSG-nél először játszott Neymar, a Guingamp ellen gólpasszal és góllal kezdett a brazil.

Olasz Szuperkupa:

Juventus - Lazio 2-3 (Dybala2x ill: Immobile 2x, Murgia)

Az első félidőben 2-0-ra mehetett a Lazio Immobile duplájával. A Juventus Paulo Dybala vezérletével visszahozta a meccset, de a ráadás pillanataiban Murgia eldöntötte a meccset a Lazio javára. A meccset el sem kellett volna játszani, hisz a kupát és a bajnokságot is a Juventus nyerte, a szuper kupagyőztes mégis a Lazio lett.

Spanyol szuperkupa:

Barcelona - Real Madrid ( Messi ill: Pique (ög), Ronaldo, Asensio)

A spanyol szuperkupa első körében a Real Madrid verte a Barcelonát. Cristiano Ronaldo csak csereként állt be, de a 80-. percben megszerezte csapatának a vezetést, ezután mezlevétellel ünnepelt ezért sárgát kapott. 2 perccel később szimulálásért megkapta második sárgáját Ronaldo, így mehetett zuhanyozni. A nem roppant össze, a 90. percben Lucas Vázquez passzából Asensio betalált, ezzel beállítva a 3-12-es végeredményt. A visszavágót szerdán rendezik Madridban.