Női kézi EB - 6. nap összefoglalója

2018.12.05

A mai napon véget érnek a csoportkör küzdelmei, most érkeznek a tegnapi meccsek összefoglalói és a mai menetrend.

Oroszország - Szlovénia 27-29

A tegnapi nap talán legnagyobb meglepetése volt az, hogy a franciákat is legyőző orosz válogatott vereséget szenvedett a szlovén csapattól. A mérkőzés első felében jobbára az oroszok vezettek, de a második félidő egyértelműen a szlovákoké volt. Az eredmény sokat nem befolyásolt a csoport végeredményébe, Oroszország csoportelső lett, míg Szlovénia kiesett.

Orosz gólszerzők: Anna Kochetova (6), Kseniia Makeeva (5), Iuliia Managarova, Polina Kuznetsova (3-3), Daria Dmitrieva, Daria Samokhina, Antonia Skorobogatchenko (2-2), Anna Sen, Anna Vyakhireva, Marina Sudakova, Elizaveta Malashenko (1-1)

Szlovén gólszerzők: Ana Gross (12), Tjasa Stanko (6), Tamara Mavsar, Aneja Beganovic (3-3), Nina Zulic (2), Polona Baric, Hana Vucko, Ines Amon (1-1)

Svédország - Lengyelország 23-22

Az első félidőben alig volt gól. A svéd válogatott vezetett 10-5-re a szünetben. A második félidőre összekapta magát a lengyel csapat, s 18-19-nél vezetett is. Végül egy góllal a svéd csapat győzött, s csoportmásodikként jutott tovább, míg Lengyelország szerzett pont nélkül esett ki.

Svéd gólszerzők: Hanna Blomstrand, Nathalie Hagman (4-4), Jenny Alm (3), Linn Blohm, Louise Sand, Daniela Gustin (2-2), Anna Lagerquist, Isabelle Gulden, Mikaela Massing, Jamina Roberts, Carin Stromberg, Olivia Mellegard (1-1)

Lengyel gólszerzők: Kinga Gryzb (9), Monika Kobylinska (3), Aneta Labuda, Karolina Kudlacz-Gloc, Joanna Drabik, Kinga Achruk (2-2), Sylwia Matuszczyk, Aleksandra Zych (1-1)

Franciaország - Montenegró 25-20

A házigazda végig vezetve múlta felül a Montenegrói csapatot. A félidőben még 8 gól volt a franciák előnye, melyet a meccs végéig sikerült lejjebb vinniük a montenegróiaknak. Mindkét csapat bejutott a középdöntőbe.

Francia gólszerzők: Estelle Nze Mnko (7), Orlane Kanor, Flippes Laura, Grace Zaadi, Alexandra Lacrabere (3-3), Alisson Pineau, Siraba Dembele (2-2), Pauletta Foppa, Pauline Caotanea (1-1)

Montenegrói gólszerzők: Jovanka Radicevic (6), Majda Mehmedovic (4), Milena Raicevic, Durdina Jaukovic (3-3), Katarina Bulatovic, Tatjana Brnovic, Ema Ramusovic, Itana Grbic (1-1)

Dánia - Szerbia 25-30

Az egész mérkőzés során a szerb válogatott volt fölényben, a második játékrészben volt, hogy 9 góllal is vezettek, végül csak 5 lett a differencia. Mindkét együttes bejutott a középdöntőbe.

Dán gólszerzők: Trine Ostergaard Jensen (6), Kristina Jorgensen, Fie Woller (4-4), Anne Mette Hansen, Stine Bodholt Nielsen (3-3), Mette Tranborg (2), Laerke Nolsoe Pedersen, Kathrine Heindhal, Mie Enggrob Hojlund (1-1)

Szerb gólszerzők: Katarina Krpez Slezak, Andrea Lekic (8-8), Jelena Lavko, Jovana Stoiljkovic (4-4), Sladana Pop-Lazic (3), Dragana Cvijic (2), Dijana Radojevic (1)