Női kézi EB - 5. nap összefoglalója

2018.12.04

Érkeznek a tegnapi mérkőzések összefoglalói.

Horvátország - Magyarország 18-24

Facebook oldalunkon már olvashattatok egy összefoglalót a találkozóról, így ide csak a  gólszerzők kerülnek ki.

Magyar gólszerzők: Kovács Anna, Nadine Schatzl, Háfra Noémi (5-5), Kovacsics Anikó (4), Lukács Viktória (2), Tóth Gabriella, Kazai Anita, Tóvizi Petra (1-1)

Horvát gólszerzők: Dora Krinsk (8), Ana Debelic (4), Marina Glavan, Larissa Kalaus, Ana Turk, Dejana Milosavljevic, Stela Posavec, Paula Posavec (1-1)

Németország - Románia 24-29

A román válogatott már a mérkőzés elején 3 gólos előnyre tett szert, s ebből nem is igazán engedett a mérkőzés során. A szünetre 14-11-es vezetéssel vonulhattak Neaguék, a második félidőben pedig még egyértelműbb volt a fölényük. Előfordult, hogy 8-9 góllal is vezettek, végül 5 gól lett a differencia.

Német gólszerzők: Julia Behnke (8), Emily Bolk (3), Maren Weigel, Amilie Berger, Xenia Smits, Angie Geschke,Alicia Stolle (2-2), Meike Schmelzer, Ina Grossmann, Franziska Müller (1-1)

Román gólszerzők: Eliza Iulia Buceschi (11), Cristina Neagu (5). Crina-Elena Pineta (4), Melinda-Anamaria Geiger (3),  Aneta Udristioiu, Elena-Cristina Florica (2-2), Cristina Laslo, Denisa-Stefania Dedu (1-1)

Csehország - Norvégia 17-31

Tükör simán győzött a Norvég válogatott Csehország ellen. A félidőben már 10 gól volt a norvég előny, melyet a mérkőzés végéig tovább tudtak növelni.

Legeredményesebb cseh játékos: Sarka Marcikova (4)

Legeredményesebb norvég játékos(ok): Malin Aune, Heidi Löke (6-6)

Hollandia - Spanyolország 28-27

Két mérkőzés után 100%-os a holland válogatott, miután tegnap remek csatában felül múlták Spanyolországot.

Legeredményesebb holland játékos: Nycke Groot (9)

Legeredményesebb spanyol játékos: Carmen Dolores Martin Berenguer (6)