Női kézi EB - 3. nap összefoglalója

2018.12.02

Érkezik a franciaországi torna harmadik napjának mérkőzéseinek összefoglalója.

Magyarország - Hollandia 25-28

Az facebook oldalunkon már olvashattatok összefoglalót a meccsről, így ide most csak a gólszerzők kerülnek ki.

Magyar gólszerzők: Háfra Noémi, Kovács Anna (5-5), Nadine Schatzl (4), Kovacsics Anikó, Lukács Viktória (3-3), Tóth Gabriella (2), Kazai Anita, Mészáros Rea, Tóvizi Petra (1-1)

Holland gólszerzők: Lois Abbingh (6), Laura van Der Heijden, Kelly Dulfer (5-5), Estavana Polman, Nycke Groot (3-3), Jessy Kramer, Visser Maura,Debbie Bont, Martine Smeets, Charris Rozemalen, Angela Malestein (1-1)

Norvégia - Németország 32-33

Előzetesen a norvég és a francai válogatottat tartották a torna legnagyobb esélyesének, mindkét csapat vereséggel rajtolt. A norvég válogatottat Németország legjobbjai tréfálták meg. Az első félidőben 4 góllal is vezettek Heidi Löke-ék (10-6), de a félidőre csak egy gólos fórral mehettek (16-15). A második játékrész nagyon kiegyenlített volt, egy darabig a norvégok mentek 1-2 góllal, majd a németek tettek szert hasonló előnyre. A végjáték nagyon izgalmasra sikeredett, melynek végén a német válogatott örülhetett.

Norvég gólszerzők: Stine Bredal Oftedal (7), Heidi Löke (5), Emilie Hegh Arntzen (4), Linn Jorum Sulland, Malin Aune (3-3), Silje Waade, Veronica Kristiansen, Henny Ella Reistad (2-2), Kari Brattset, Sanna Charlotte Solberg, Marta Tomac, Marit Rosberg Jacobsen (1-1)

Német gólszerzők: Emily Bolk, Ina Grossmann (5-5), Julia Behnke, Xenia Smits, Alicia Stolle (4-4), Angie Geschke (3), Meike Schmelzer, Amelie Berger (2-2), Luisa Schulze, Franziska Müller, Maren Weigel, Marlene Zapf (1-1)

Románia - Csehország 31-28

A román válogatott szinte végig vezetve nyerte a találkozót, csak 1-1-nél nem volt náluk az előny. A félidőre 17-11-es előnnyel mehettek, melyet a második játék rész elején 9 gólig is növelni tudtak. Azonban a csehek összekapták magukat és sikerült vállalhatóra kozmetikázniuk az eredményt.

Román gólszerzők: Eliza Buchesci (9), Cristina Neagu (8), Crina-Elena Pintea (5), Aneta Udristioiu (3), Ana-Maria Draugt (2), Elena-Cristina Florica, Laura Chiper, Raluca-Elena Bacaoanu, Melinda Anamaria Geiger (1-1)

Cseh gólszerzők: Veronika Mala, Iveta Luzomova (5-5), Jana Knedlikova, Marketa Jerabkova (4-4), Sara Kovarova (3), Jana Sustkova, Petra Adamkova, Mika Kristyna (2-2), Kamilia Kordovska (1)

Spanyolország - Horvátország 25-18

A spanyol válogatott a románhoz hasonlóan, csak 1-1-nél nem vezetett. Végig egyértelmű volt a fölényük, s a horvátok még örülhetnek is a különbségnek, ugyanis volt, hogy 12 góllal is vezetett az ellenfél.

Spanyol gólszerzők: Nerea Pena (7), Mireya Gonzalez (5), Soledad Lopez Jimenez (4), Jennifer Gutierrez Bermejo (3), Paula Garcia Avila (2), Paula Maria Valdivia Monserrat, Almudena Rodriguez, Ana Isabel Martínez, Carmen Dolores Martin Berenguer (1-1)

Horvát gólszerzők: Ivana Dezic (4), Turk Ana (3), Dora Krsnik, Paula Posavec, Ana Debelec (2-2), Valentina Blazevic, Marina Glavan, Katarina Jezic, Larissa Kalaus, Kristina Plahinek (1-1)