Női kézi EB - 2. nap összefoglalója

2018.12.01

Érkezik a tegnapi három mérkőzés rövid összefoglalója.

Szerbia - Lengyelország 33-26

Sokáig kiegyenlített volt a mérkőzés, sőt a félidőben még a lengyel válogatott vezetett (13-14). A második félidő azonban egyértelműen a szerbeké volt. A játékrész második felére, már komoly, 5-6 gólos előnyre tett szert a szerb csapat, a végére pedig 7 gól lett a differencia.

Szerb gólszerzők: Katarina Krpez Slezak (11), Jovana Stoiljkovic, Jelena Lavko (5-5), Sanja Radosavljevic, Tamara Radojevic, Andrea Lekic (3-3), Dragana Cvijic (2), Sladana Pop-Lazic (1)

Lengyel gólszerzők: Karolina Kudlac-Gloc (6), Grzyb Kinga (5), Aneta Labuda, Achruk Kinga (4-4), Monika Kobylinska (3), Katarzyna Janiszewska, Aleksandra Zych, Sylwia Lisewska, Joanna Drabik (1-1)

Montenegró - Szlovénia 36-32

A montenegrói válogatott már az első 30 percben jelentős, 6 gólos előnyre tett szert, melyet a második félidőben hellyel-közel megtartott. Bár a végén csak 4 gól lett a különbség, de egy percig nem volt kérdés, melyik csapat nyeri a találkozót.

Montenegrói gólszerzők: Jovanka Radicevic (7), Durdina Jaukovic (6), Majda Mehmedovic, Milena Raicevic (4-4), Jelena Despotovic (3), Katarina Bulatovic, Ema Ramusovic (2-2), Andela Bulatovic, Marina Rajcic, Itana Grbic (1-1)

Szlovén gólszerzők: Ana Gros (8), Tamara Mavsar (7), Aneja Beganovic, Tjasa Stanko (5-5), Teja Ferfolja, Nina Zulic (3-3), Ines Amon (1)

Dánia - Svédország 30-29

A mérkőzést jobban kezdte a svéd válogatott, a félidőben csak egyszer volt  döntetlen az állás, de a szünetben 1 gólos előnye volt a skandinávoknak. A második játékrész már a dánoké volt, végig tartotta magát a svéd csapat, de a dán válogatott szerezte meg a 2 pontot.

Dán gólszerzők: Mette Tranborg (7), Anne Mette Hansen (5), Trine Ostergaard Jensen, Kathrine Heindahl, Mie Enggrob Hojlund (4-4), Stine Jorgensen (2), Nadia Offendal, Fie Woller, Laerke Nolsoe Pedersen, Stine Bodholt Nielsen (1-1)

Svéd gólszerzők: Nathalie Hagman (7), Isabelle Gulden (5), Jamina Roberts (4), Mikaela Massing, Olivia Mellegard (3-3), Hanna Blomstrand, Anna Lagerquist (2-2), Jenny Alm, Daniela Gustin, Carin Stromberg (1-1)