Női kézi EB - 11. nap összefoglalója

2018.12.12

Tegnap két középdöntős mérkőzés zajlott le, ma pedig minden még érdekelt csapat pályára lép a középdöntő utolsó fordulójában.

Spanyolország - Románia 25-27

Az első félidőben végig Spanyolország vezetett, s a félidőre 2 gólos előnnyel mehettek. A második játékrész elején még vezettek a spanyolok, de 15-16-nál már a Románok vezettek. 17-18 után pedig már döntetetlen sem volt az állás, csak Neaguék vezettek. Ezzel a vereséggel Spanyolország biztos kieső, de Románia szélsőséges esetben akár még ki is eshet.

Spanyol gólszerzők: Mireya Gonzalez Alvarez (6), Alica Fernandez Fraga, Nerea Pena (5-5), Ainhoa Hernández (4), Carmen Dolores Martin Berenguer (3), Silvia Navarro, Soledad Lopez Jimenez (1-1)

Román gólszerzők: Cristina Neagu (7), Crina-Elena Pintea (6), Eliza Iulia Buceschi (4), Elena-Cristina Florica (3), Valentina Neli Ardean-Elisei, Melinda Anamaria Geiger (2-2), Gabriela Perianu, Cristina Laslo, Laura Chiper (1-1)

Hollandia - Norvégia 16-29

Végig vezetve, tükörsimán győzött a norvég válogatott. Az első félidőt 15-7-re nyerte a norvég csapat. A második félidőben volt egy jobb periódusa Hollandiának, de végül további 5 gólt tett az előnyéhez a norvég válogatott. Egy fordulóval a középdöntő vége előtt Hollandia 6, Norvégia pedig 4 pontos.

Holland gólszerzők: Estavana Polman (4), Martine Smeets, Angela Malestein, Merel Freriks, Delaila Amega (2-2), Charris Rozamalen, Kelly Dulfer (1-1)

Norvég gólszerzők: Marit Rosberg Jacobsen (5), Malin Aune, Stine Bredal Oftedal, Henny Ella Reistad (4-4), Sanna Charlotte Solberg (3), Camilla Herrem, Veronica Kristiansen, Kari Brattset, Emilie Hegh Arntzen (2-2), Heidi Loke (1)