Ebben a cikkben az NB1 9. Fordulójáról olvashattok.

Vasas - Videoton

Vasas: Kamnera-Simunek-Manjekar-Ristevski-Burmeister-Vida-Berecz-Hangya-Kulcsár-Gaál-Remili

Videoton: Kovácsik-Szolnoki-Fiola-Juhász-Stopira-Suljic-Pátkai-Varga-Henty-Lazovic-Scepovic

A meccset a Vidi kezdte jobban, már a 12. percben megszerezte a vezetést, Pátkai ollózott a kapuba! 0-1! Nem örülhetett sokáig a Videoton, ugyan is a 22. percben egy beadás után Burmeister egyenlített! 1-1! 5 percre rá megfordította a meccset a Vasas, egy szöglet után Ristevski fejelt a hosszúba! 2-1! Hiába támadott a székesfehérvári együttes, a 82. percben Burmeister eldöntötte mérkőzést, amikor is közvetlen közelről lőtt a kapuba! 3-1! A 89. percben Nego megkapta a második sárgáját is, így őt kiállították, a 94. percben pedig Lazovic ütött, így ő azonnal pirosat kapott.

Nego 1, míg Lazovic 3 meccset kényszerül kihagyni.

Meccs embere: Felix Burmeister

Vasas - Videoton: 3-1

Haladás - Újpest

Haladás: Király-Polgár-Wils-Jagodics-Bosnjak-Jancsó-Németh-Tóth-Kovács-Williams-Myke Ramos

Újpest: Pajovic-Szűcs-Litauszki-Kis-Mohl-Windecker-Saletros-Simon-Nagy-Pauljevic-Novothny

A meccset a Hali irányította és az 53. percben Williams be is talált! 1-0! a gól után mind a két csapatnak volt helyzete, de ne tudták kihasználni..

Meccs embere: David Williams

Haladás - Újpest: 1-0

Balmazújváros - DVSC

Balmazújváros: Pogacsics-Habovda-Tamás-Rus-Uzoma-Vajda-Sigér-Haris-Zsiga-Arabuli-Andric

DVSC: Nagy-Bényei-Kinyik-Szatmári-Ferenczi-Tőzsér-Varga-Jovanovic-Bdi-Könyves-Tabakovic

A mérkőzés egyetlen gólját Tabakovic szerzete a 45+2. percben. 0-1!

Meccs embere: Tabakovic

Balmazújváros - DVSC: 0-1

Puskás Akadémia - Mezőkövesd

Puskás A.: Hegedűs-Osváth-Heris-Vanczák-Balogh-Mevoungou-Márkvárt-Molnár-Knezevic-Szakály P.-Diallo

Mezőkövesd: Tujvel-Fótyik-Hudák-Szeles-Lázár-Tóth-Mlinar-Farkas-Veselinovic-Cseri-Sterstik

Nagyon rosszul játszott a Kövesd. Azonban a Puskás mindent kihagyott, de az 59. percben egy kipattanót Diallo vágott be. 1-0! Az utolsó 20 percben próbálkozott a Zsóry, de ez kevés volt..

Meccs embere: Ulysse Diallo

Puskás Akadémia - Mezőkövesd: 1-0

DVTK - Paks

DVTK: Antal-Eperjesi-Lipták-Karan-Tamás-Vela-Busai-Nono-Óvári-Ioannidis-Ugrai

Paks: Verpecz-Vági-Zachán-Gévay-Szabó-Simon-Koltai-Hajdú-Papp-Bertus-Bartha

A 8. percben Zachán várt sokat a hazaadással, így Ioannidis ellopta a labdát, aki önzetlenül Ugraihoz passzolt, ő pedig az üres kapuba lőtt! 1-0! Már a 13. percben jött a válasz: Egy gyors bedobás után Koltai ment el a jobboldalt, középre adott, ahol érkezett Bartha, ő pedig sarokkal a kapuba továbbította a labdát, 1-1! A 41. percben Papp kapott egy kiugratást, a kijövő Antal nem tudta felszedni a labdát, amely így Bertushoz került. A paksi játékos a kapu felé lőtt, Tamás még bele tudott érni a labdába, de az végül becsorgott a kapuba, 1-2! Az 52. percben egyenlített a DVTK, Verpecz nem rúgta el a labdát időben, amelyet Ugrai csent el, visszapasszolt Ioannidishez, aki pedig a kapuba tüzelt, 2-2! A 76. percben Hajdú tört be a 16-oson belülre, balról középre passzolt, Daru becsúszva, közelről továbbította a labdát a kapuba, 2-3! A 94. percben Kulcsár döntötte el a meccset! 2-4!

Meccs embere: Bertus

DVTK - Paks: 2-4

Honvéd - Ferencváros

Honvéd: Gróf-Latifu-Baráth-Kamber-Lovric-Bobál-Nagy-Gazdag-Banó-Eppel-Lanzafame

Ferencváros: Dibusz-Botka-Otigba-Blazic-Pedroso-Gorriarán-Spirovski-Paintsil-Varga-Lovrencsics G.-Priskin

Már a 6. percben megszerezte a vezetsét a Fradi, Lovrencsics beadására Varga érkezett a hosszún és a rövid fölsőbe vágta! 0-1! A 33. percben Botka buktatta Nagyot a 16-on belül, 11-es és sárga. A büntetőt Lanzafame magabiztosan lőtte be! 1-1! A 48. percben Bobál hibáját kihasználva Varga duplázott! 1-2! Aztán a 68. percben egy kontra után Paintsil talált be! 1-3! A 72. percben Botkát kiállították. A maradék időben a Kispest támadott, de nem sikerült gólt szerezni nekik..

Botka 1 meccset lesz kénytelen kihagyni.

Meccs embere: Varga Roland

Honvéd - Ferencváros: 1-3