Manchester City - Liverpool - előzetes

2018.04.10

6 nappal ezelőtt a Liverpool meglepően simán, 3-0-ra győzte le a Manchester Cityt a BL negyeddöntőjében. A visszavágóra vélhetően felszívja magát Pep Guardiola csapata, s parázs mérkőzést láthatunk.

Múlt hét szerdán a Liverpool már a 12. percben előnybe került Mohamed Salah góljának köszönhetően. A 21. minutumban Oxalde-Chamberlain növelte a Liverpool előnyét egy szépségdíjas góllal. A 31. percben közvetlen közelről Saido Mané is betalált.

A hétvégén egyik csapat sem muzsikált túl jól a bajnoki mérkőzésén. A Manchester City ahelyett, hogy bebiztosította volna a bajnoki címét 2 gólos előnyről kapott ki 3-2-re a Manchester Unitedtől. A Liverpool legalább pontot szerzett, de az Everton elleni 0-0, nem egy dicséretes eredmény.

Hiányzók:

Főleg a Liverpool van bajban a hiányzók miatt. Joel Matip, Joe Gomez, Adam Lallana és Emre Can sem játékra képes, ráadásul a csapatkapitányuk Jordan Henderson eltiltott. Az odavágón megsérülő Mohamed Salah szerepeltetése sem 100%.

A Manchester Citynél eközben, "csak" Stones, Mendy és Danilo játéka kétséges

Legutóbbi 5 egymás elleni mérkőzés eredménye:

2016.12.31. Liverpool - Manchester City 1-0 (Wijnaldum)

2017.03.19. Manchester City - Liverpool 1-1 (Agüero ill: Milner)

2017.09.09. Manchester City - Liverpool 5-0 (Agüero, Gabriel Jesus 2x, Sané 2x)

2018.01.14. Liverpool - Manchester City 4-3 (Chamberlain, Firmino, Mané, Salah ill: Sané, Bernardo Silva, Gündogan)

2018.04.04. Liverpool - Manchester City 3-0 (Salah, Chamberlain, Mané)

Pep Guardiola nyilatkozata a mérkőzés előtt:

,, Minden feltételnek tökéletesnek kell lennie, hogy továbblépjünk. Azonban a mérkőzés 90 perces bármi megtörténhet, megpróbáljuk, aztán meglátjuk mi lesz. Meg kell szerezni az első gólt, majd a másodikat. Meglátjuk. Szükségünk van a lendületre. A saját játékunkra kell figyelni, ha kapunk egy gólt, akkor sem szabad feladni. Többször megtettük, hogy rövid idő alatt teremtettünk helyzetet, de az utolsó pillanatban a nyomás hatására hibáztunk."