Magyarország - Szlovénia - VB selejtező

2018.06.13

Ma rendezik a Magyarország - Szlovénia férfi kézilabda VB selejtezőjének a visszavágóját. A magyar válogatott fergeteges játékkal 5 gólos előnyre tett szert Szlovéniában.

Az odavágó:

Az első félidőben a szlovénoknak állt a zászló, de a mieink sem játszottak alárendelt szerepet, ennek volt köszönhető, hogy a félidőre mindössze 1 gólos volt a szlovén vezetés. A második félidőben többször kiegyenlített a magyar válogatott, majd a vezetést is megszerezte. utoljára 18-17-nél vezettek a szlovénok. A mérkőzés végére szétesett a szlovénok játéka, így végül 5 góllal nyert Vranjes csapata.

A meccs legeredményesebb magyar játékosai: Lékai Máté, Bodó Richárd, Bóka Bendegúz (6-6)

Nem szabad hátradőlni, ugyanakkor a visszavágón hazai közönség előtt 5 gólos előnyből elvárt, hogy meglegyen a továbbjutás. A koperi mérkőzés hatására is az összes jegy elkelt a találkozóra, így körülbelül ötezren buzdítják majd a magyar fiúkat.

Erre a világbajnokságra azért is nagyon fontos volna kijutni, mert egy 7. helyezés esetén már részt vehet a válogatott olimpiai selejtezőn. Amennyiben kijut a válogatott akkor sem lesz egyszerű ezt a pozíciót megszerezni, de az esély meglenne. Mindenesetre az látszik, hogy Vranjes is komolyan veszi ezt a VB-t, ugyanis a kijutás érdekében Nagy Lászlót és Ilyés Ferenecet is behívta a válogatottba, akik eleget tettek Vranjes kérésének.