Magyarország - Spanyolország - Előzetes!

2018.01.15

Itt az esély a javításra a magyar válogatottnak, ma Spanyolország legjobbjai ellen lépnek pályára a fiúk. A papírforma itt sem nekünk kedvez, de egy meglepetésben bízhatunk.

A spanyolok Csehországot, simán 17 góllal győzték le. A magyar fiúk Dániától szenvedtek 7 gólos vereséget. A válogatottnak még össze kell szoknia, nem várhatunk egyből nagy eredményeket, így a csoportbéli 3. hellyel is meg lehetnénk elégedve. A Spanyolok jelenleg jobb játékerőt képviselnek, a magyar válogatott pedig sok fiatalból áll, akiket be kell építeni a csapatba, s ez nem egy egyik napról a másikra.

A dánok ellen 35-40. percig abszolút partiba voltunk, a cél az lehet, hogy most már legalább 50. percig méltó ellenfél legyünk, és a csehek ellen már győzni kell. Mikkel Hansenék ellen nem volt igazán beállós és szélsőjátékunk sem, ezen kellene változtatni. Igaz klasszikus szélsője, csak Hornyák Péter van a válogatottnak, de azért érdemes néha onnan is próbálkozni. Bánhidi Bence játéka kérdéses vállsérülése miatt, de a hiányában is ott lehet Szőllősi Szabolcs, vagy akár a dánok elleni utolsó 5 percben támadásban villogó Schusch Timuzsin is.