Juventus - Ajax - előzetes

2019.04.16

Egy hét sem telt el az amszterdami mérkőzés óta, máris érkezik a visszavágó. Az odavágón 1-1-es döntetlen született, így teljesen kiélezett a párharc. A találkozót 21:00-tól a Spíler 2 TV közvetíti élőben. A játékvezető Clement Turpin lesz.

Az odavágón:

Múlt hét szerdán fantasztikusan játszott az Ajax, teljesen méltó ellenfele volt a Juventusnak. Az első félidő nagy részében az amszterdamiak nyomtak, a 45. percben mégis Ronaldo szerzett vezetést a Juventusnak egy szép fejes után. A második félidőben gyorsan válaszolt az Ajax, fél perc után David Neres egyenlített. A mérkőzés hátralévő részében a hollandok domináltak, de nem tudták begyötörni a győzelmet érő gólt, sőt a 85. percben Douglas Costa majdnem megnyerte a meccset az alig-alig támadó Juventusnak, a brazil azonban csak a kapufát találta el. Az 1-1-es döntetlen azt jelenti, hogy a 0-0 a Juventusnak kedvez, de a párharc teljesen nyílt maradt.

Esélyek:

Természetesen továbbra is a Juventus a favorit, de amennyiben úgy játszik az Ajax, mint Amszterdamabn, akkor pokolian nehéz dolguk lesz a zebráknak. Erik ten Hag csapata nagyon szimpatikus játékot mutat, a legnagyobb együttesek ellen is igyekszenek támadófocit játszani, ami az egyik legnagyobb erényük. Egy biztos, a Juventusnak meg kell izzadnia az elődöntős szereplésért.