Hatalmas csatában jutott EB döntőbe a magyar női junior válogatott!

2019.07.19

Elképesztő mérkőzésen harcolta ki a döntőbe jutást a magyar válogatott Oroszország ellen.

Magyarország - Oroszország 29-27

Az első félidőben szinte hibátlanul játszott a magyar válogatott, míg az oroszok sokat hibáztak. A szünetre magabiztos, 19-12-es vezetéssel mehettek a mieink. A második félidőt azonban nagyon rosszul kezdte a magyar csapat, míg az oroszok játéka feljavult. Egy 7-1-es periódus után teljesen nyílttá vált a mérkőzés. 25-24-nél még vezetett is az orosz együttes, de a mieink nem adták fel és remek végjátékának köszönhetően bejutott az EB fináléjába, ahol Hollandia vagy Norvégia lesz az ellenfél.

A magyar válogatott gólszerzői: Kácsor Gréta (6), Schatzl Natalie (4), Vámos Petra, Bánfai Kíra (3-3), Arany Rebeka, Albek Anna, Kuczora Csenge (2-2), Tóth Nikolett, Stranigg Zsófia, Simon Armilla (1-1)

A mérkőzés legjobbjának Herczeg Lilit választották.