Eredivisie 2. forduló

2017.08.21

Nézzük a holland bajnokság 2. fordulójában mik történtek.

Excelsior - Feyenoord

A címvédőn nem fogott ki az Excelsior. A 18. percben Vilhena beadása után szerezte meg a vezetést Boetius. Fölényben volt a Feyenoord, de nem egyértelműen, ezt jól mutatja a labdabirtoklás is, "csak" 56%-ban volt a rotterdamiaknál.Nem volt alárendelt szerepe az Excelsiornak, de a Feyenoord kézben tartotta a mérkőzést, és 1-0 arányban megnyerte.

Ajax - Groningen

Az Ajax kikapott az első bajnokiján is és az EL selejtezőn is, végre ismét jól játszottak a Groningen ellen. A 39. percben a nagy visszatérő Klaas-Jan Huntelaar szerzett vezetést az Ajaxnak. A második félidő elején Hakim Ziyech a gólpassza után maga is berámolt egyet, őt Cerny szolgálta ki. A vendégeknél a 73. percben a csereként beálló Idrissi keltett kisebb ijedelmet a hazaiakban. 2 perccel beállása után Lasse Schöne is eredményes volt, gólja előtt kiválóan fordult le védőjéről. Schönének is Cerny adta az aszisztot, így a fiatal csehnek ebből 2 is volt a meccsen. Marcel Keizer edző valószínűleg a Rosenborg elleni EL meccsen is egy ilyen játékot szeretne látni.

NAC Breda - PSV

A PSV a 17. percben szerzett vezetést Bergwijn találatával, a 41. percben Ambrose értékesített egy büntetőt a hazaiaktól. Úgy tűnt, meg kell majd szenvedni a PSV-nek a győzelemért, aztán a második félidő végül sima lett. Marco Van Ginkel, Hector Lozano és Hendrix is betalált a második játékrészben Az eindhoveniek új igazolása Hector Lozano lett a mérkőzés legjobbja, góllal s gólpasszal járult hozzá a sikerhez. A PSV 4-1-re győzött, ezzel újabb 3 pontot zsebelt be az együttes.

Sparta Rotterdam - Zwolle 1-1

Az első két forduló pozitív meglepetése az újonnan feljutó Venlo csapata. Az első körben a Sparta Rotterdamot verték 3-0-ra most pedig a Twentet 2-1-re. Nem lesz egyszerű folytatni remek sorozatukat, ugyanis jövőhéten az Ajaxot fogadják.