Az 5 legjobb mérkőzés a Boxing Day történetében

2018.12.25

Angliában a kezdet kezdete óta hagyomány, hogy a bajnokság Karácsonykor sem szünetel, sőt ilyenkor indul be csak igazán. Korábban az is előfordult, hogy Karácsony mindkét napján pályára vonultak a csapatok, mára már csak Karácsony másnapján, vagyis, ahogy Angliában mondják, a Boxing Dayen, rendeznek bajnoki fordulót.

Összegyűjtöttük az 5 legjobb mérkőzést a Boxing Day történetéből. A választás nem volt egyszerű, elvégre számtalan fantasztikus mérkőzést rendeztek már December 26-án.

1963. Fulham - Ipswich Town 10-1

1963-ban elképesztő fordulót rendeztek a Boxing Day napján. 10 találkozón 66 gól született, s ez volt a leggólgazdagabb találkozó. A 15. percben a hazaiak középcsatára, Maurice Cook szerzett vezetést. Ezt követően a Fulham jobbszélsője brillírozott, Graham Leggat a 20. percig mesterhármast rúgott, így már 4-0 volt az állás. A félidő vége előtt, még Bobby Howfield is betalált, s Garry Baker megszerezte csapata egyetlen gólját. A második játékrészben Sir Bobby Robson és Alan Patrick Mullery is eredményes volt. Emellett meglőtte negyedik gólját Leggat, Howfield pedig még további két találatot jegyzett, így alakult ki a 10-1-es végeredmény.

1992. Sheffield Wednesday - Manchester United 3-3

1992 Karácsonyán történelmi pontmentést hajtott végre Sir Alex Ferguson Manchester Unitedje. A második percben David Hirst szerzett vezetést a hazaiaknak, majd 4 perccel később Mark Bright növelte az előnyt. A 62. percben Sheridan is eredményes volt, ekkor már úgy tűnt eldőlt a 3 pont sorsa. 5 perccel később Brian McClair szépített, majd a 80. percben újra ő talált be. A 84. percben Eric Cantona szerzett egy meglehetősen furcsa gólt a Sheffield Wednsday védelmi hibáját kihasználva, s ennek köszönhetően 1 pontot megmentett a Manchester United 3 gólos hátrányból.

2005. Wigan Athletic - Manchester City 4-3

A 3. percben a Manchester City szerzett vezetést Sibierski fejes góljával. A 11. percben Jason Roberts egyenlített egy kapufás góllal, majd  a 23. percben McCulloch szerzett juttatta előnybe a hazaiakat egy fejessel. A félidő vége előtt Roberts újabb gólt szerzett egy elcsent lasztiból.  A 71. minutumban Camara volt eredményes, itt már eldőlni látszott a mérkőzés (4-1). A vége azonban izgalmasra sikerült, a Manchester City hajrájának köszönhetően. Joey Barton egy remek kapáslövés után szépített, majd 2 perccel a rendes játékidő letelte előtt Andy Cole állította be a 4-3-as végeredményt.

2007. Chelsea - Aston Villa 4-4

2007 decemberében fantasztikus mérkőzést játszott egymás ellen a bajnokság második helyén záró Chelsea és a középmezőnybeli Aston Villa. A 14. percben Shaun Maloney szerzett vezetést az Aston Villanak, majd a 44. minutumban Petr Cech hatalmas bakijának köszönhetően Maloney megduplázta csapata előnyét. A félidő vége előtt azonban a játékvető kiállította a vendégek középhátvédjét, Zat Knightot és büntetőt ítélt, melyet Shevchenko értékesített. A második játékrész 5. percében a tizenhatoson kívülről szerzett nagyszerű gólt az ukrán csatár, így már 2-2 állt az eredményjelzőn. A 66. minutumban az előre húzódó Alex szerzett vezetést a londoni kékeknek. 10 perccel később Laursen egyenlített. Ezt követően a Chelseatől Ricardo Carvalhot állították ki. 2 perccel a rendes játékidő vége előtt Ballack egy szabadrúgásgóllal ismét megszerezte a vezetést a Chelseanek, de így sem lett övék a 3 pont. A 90. percben Ashley Cole kezezése miatt ítélt büntetőt a játékvezető, s küldte le a pályáról a hazaiak hátvédjét. A tizenegyest Gareth Barry belőtte, így 4-4-es döntetlen lett a végeredmény.

2012. Manchester United - Newcastle United 4-3

Sir Alex Ferguson utolsó Boxing Dayen esedékes meccse emlékezetesre sikerült. A 4. percben a szarkák szereztek vezetést James Perch góljának köszönhetően.  A 25. percben Jonny Evans egyenlíteni tudott, de a félidőben még a saját kapujába is betalált, így a szarkák vonulhattak előnnyel a szünetre. Az 58. minutumban Patrice Evra újból egyenlített, de 10 perccel később Papiss Cissé ismét visszaszerezte a vezetést a csapatának. A 71. percben Robin Van Persie egy kipattanó utáni kalamajka következtében volt eredményes. A 90. percben Chicharito nyerte meg a mérkőzést a vörös ördögöknek.