Atletico Madrid - Arsenal - előzetes

2018.05.03

Ma este dől el, hogy kik lesznek ott az Európa-Liga döntőjében. Amelyik csapat ebből a párharcból győztesen kerül ki, annak nagyon jó esélye lesz a kupagyőzelemre.

Az odavágó:

Az Atletico Madrid várhatja kedvezőbb helyzetből a visszavágót, mivel a 0-0-ás eredmény az ő továbbjutásukat eredményezné. Az első mérkőzésen már a 10. percben emberhátrányba került az Atletico Madrid. Vrsaljkot állította ki a játékvezető, majd néhány perccel később Simeonet is elküldte a kispadtól, ennek ellenére a madridiak nem törtek össze. A vezetést csak a 61. percben tudták megszerezni az ágyúsok, ekkor Lacazette talált a kapuba. A 82. percben Griezmann kiegyenlített, s hiába játszott embertöbbletben az Arsenal, nem tudott újabb gólt szerezni, így a végeredmény 1-1 lett.

Az odavágó óta mindkét csapat egy-egy bajnoki mérkőzést játszott. Az Atletico Madrid az Alaves ellen nyert 1-0-ra Gameiro büntetőből szerzett góljának köszönhetően.  Az Arsenal az old Traffordra látogatott, hogy aztán ott 2-1-es vereséget szenvedjen a Manchester Unitedtől.

Hiányzók:

A spanyoloknál Juanfran és Filipe Luis továbbra is sérült, míg Vrsaljko eltiltását tölti.

Az Arsenalnál Elneny és Cazorla nem áll Wenger rendelkezésére sérülés miatt.

Esélyek:

Atletico Madrid - 62%

Az Atletico Madrid mellett leginkább a lélektani előny van. Az hatalmas fegyvertény, hogy 80 percen át 10 emberrel játszva is 1-1-es döntetlenre futotta az odavágón. Önbizalommal telve várhatják a meccset a matracosok játékosai, míg az Arsenal tisztába van vele, hogy óriási lehetőséget szalasztott el.

Arsenal - 38%

Az ágyúsok múlt héten be is biztosíthatták volna a továbbjutást a 10 emberrel játszó Atletico Madrid ellen, ehelyett a spanyolok idegenbe lőtt góljának köszönhetően kisebb hátrányból várhatják a visszavágót. A 0-0 Simeonéknak kedvez, így muszáj lesz az Arsenalnak erőltetni a támadásokat.

A találkozó 21:05-kor kezdődik és az RTL II élőben közvetíti.