AS Roma - Liverpool - Ki lesz a Real Madrid ellenfele a döntőben?

2018.05.02

A Liverpool kényelmesnek tűnő, 3 gólos előnyből várja az AS Roma elleni BL elődöntő visszavágóját.

Az első meccs:

Az odavágó a mezőnyben kiegyenlített párharcot hozott, a Roma még többet is passzolt, de a kapu előtt a liverpooli támadótrió villogott. A szünetre két Salah gólnak köszönhetően a hazaiak mehettek 2-0-ás előnnyel. A második félidőben is a Liverpoolnak volt több lehetősége, úgy nézett ki Klopp csapata teljesen bedarálja az olaszokat. Az 56. percben Mané szerzett gólt, majd 5 perccel később Firmino talált be. Ráadásul a 69. percben Firmino újabb gólt szerzett, így már 5 gólos volt az angolok előnye. Már-már elkönyvelhettük, hogy a Liverpool lesz ott a 2018-as BL döntőben, de a 81. percben Dzeko szépített, majd 4 perccel később Perotti büntetőből meglőtte csapata második gólját. Azért azt túlzás lenne állítani, hogy az 5-2 a Romának kedvez, de az tény, hogy a Barcelona ellen 4-1-es első meccs után 3-0-ás hazai győzelmet követően jutott be a csapat az elődöntőbe. A 3-0-ás győzelem most is elég lenne továbblépéshez.

Az odavágó óta mindkét csapat 1-1 bajnoki mérkőzést játszott. A Roma a Chievot fogadta, s verte 4-1-re. A találkozón Dzeko kétszer volt eredményes, de mellette Schick és El Shaarawy is betalált. A Liverpool a Stoke-ot fogadta, de csak egy 0-0-ás döntetlenre futotta.

Hiányzók:

Hazai oldalon négyen kénytelenek kihagyni a találkozót sérülés miatt. Karsdrop, Defrel, Perotti és Strootman nincsen játékra képes állapotban.

A Liverpoolnál a sérült listán Joe Gomez, Matip, Can és az odavágón megsérülő Chamberlain szerepel.

Esélyek:

Liverpool - 90%

A Liverpool nagyon összeállt a szezon végére. A Salah, Firmino, Mané támadótrió félelmetes formát mutat, s hiába bizonytalan néha a védelem a csatárhármas megoldja, hogy a fontos mérkőzésekből a Liverpool jöjjön ki győztesen. Jürgen Klopp személye is a vörösök mellett szól, a német tréner aligha hagyná, hogy a Roma átrohanjon csapatán, s kivívja a döntőbe jutást. Klopp ennél sokkal tapasztaltabb edző, sok nagy csatát megvívott már, míg az ellenfélnél Eusebio Di Francesco idén szerepel először a BL-ben.

AS Roma - 10%

Ha a Barcelona ellen nem tesz csodát a Roma, aligha adtunk volna 10% esélyt a farkasok továbbjutására. Di Francesco csapatának egyszer már sikerült, miért ne sikerülne másodjára? Egyrészről azért, mert a Liverpool már fel van erre készülve, másrészről pedig Klopp nagyobb BL tapasztalattal bír, mint a Barcelona trénere, Ernesto Valverde. A Romának agresszív letámadással kell indítania, ha életben akarja tartani kijevi álmait, ugyanakkor a védekezést is tökéletesen kell megszerveznie Valverdenek. Talán még jobban, mint a katalánok ellen, ugyanis a Liverpoolnál 3 kiváló formában lévő támadó is focizik. Szinte elképzelhetetlen, hogy egy ilyen fontos meccsen egyikük se találjon be.

Legutóbbi 3 egymás elleni mérkőzés eredménye:

2014.07.24. Liverpool - AS Roma 0-1 (Balotelli)

2016.08.02. Liverpool - AS Roma 1-2 (Ojo ill: Dzeko, Salah)

2018.04.24. Liverpool - AS Roma 5-2 (Salah 2x, Firmino 2x, Mané ill: Dzeko, Perotti)

A találkozó 20:45-kor kerül megrendezésre és az M4 Sport mellett a Sport 1 is élőben közvetíti!