2018 Férfi Kézilabda EB - 9. nap

2018.01.21

Érkezik összefoglalónk a tegnapi meccsekről.

Svédország - Franciaország 17-23

Kevés gólos találkozón tudott győzni a francia válogatott. Az első félidőbe többször is 4 góllal vezetett a francia válogatott, de a félidőre csak 2 gólos vezetéssel mehettek. A második félidő kiegyenlítetten indult, a svédek ki egyenlítettek, s a franciák is sokáig csak 1-2 góllal vezetettek. A meccs végére a franciák gólesőt tartottak, s végül 6 találattal legyőzték a svédeket.

A meccs legeredményesebb svéd játékosa: Jeppsson (4 gól)

A meccs legeredményesebb francia játékosa: Sorhiando (5 gól)

Horvátország - Norvégia 32-28

Magabiztosan kezdett a házigazda, 3-0-ra is vezettek. A norvégok többször felkapaszkodtak egy gólra, de az egyenlítés nem jött össze. A félidőre 17-15-ös horvát vezetéssel mehettek a csapatok. A második félidőben is hasonló volt a képlet a norvégok rendre 1-2 góllal voltak lemaradva, de Tönnensenék nem tudtak egyenlíteni. A második félidő második felére 3-4 gólossá vált a különbség, s a végén 4 góllal nyertek Luca Stepancicék.

A meccs legeredményesebb horvát játékosa: Skrtel (6 gól)

A meccs legeredményesebb norvég játékosa: Sagosen (8 gól)