2018 Férfi Kézilabda EB - 8. nap

2018.01.20

Tegnap Varasdon két középdöntős meccset is rendeztek, ezekről a találkozókról olvashattok egy rövid összefoglalót.

Németország - Csehország 22-19

Nem játszott túl gólzáporos meccset egymással a Német és a cseh válogatott, de kiélezett volt a találkozó, az biztos. 4-3-tól a Németek vezettek, 1-2 góllal, de 7-8-nél a Csehek átvették a vezetést, s a félidőig megtartották 1 gólos előnyüket, így 9-10-es cseh vezetésnél jöhetett a szünet. A második félidőt is jól kezdték a csehek, a németek először 15-14-nél vezettek, de eztán még visszavették Tomas Cipék a vezetést. 17-18 után viszont cseh gólcsend következett, a németek zsinórba 5 gólt dobtak, a csehek pedig már csak a mérkőzés legvégén tudtak betalálni, így már csak kozmetikázni tudtak az eredménye.

A meccs legeredményesebb német játékosa: Steffen Fäth (8 gól)

A meccs legeredményesebb cseh játékosa: Tomas Cíp (6 gól)

Szlovénia - Dánia 28-31

Jól kezdett az első félidőben a dán válogatott, Lasse Svan Hansen vezetésével rendre vezetést szereztek. A szlovénok 12-11-nél vezettek csak a mérkőzés során. a félidőben 14-16-ra vezetett az Olimpiai bajnoki címvédő. A msádodik félidő már egyértelműen Dán győzelmet sugalt, a szlovénok egyszer sem tudtak kiegyenlíteni, de azért nem hagyták, hogy belealudjon a meccsbe a dán csapat, rendre egy gólra felzárkóztak. Végül 28-31-es Dán vezetésnél állt meg az óra.

A meccs legeredményesebb szlovén játékosa: Miha Zarabec (6 gól)

A meccs legeredményesebb dán játékosa: Lasse Svan Hansen (11 gól)