2018.01.18

Érkezik összefoglalónk a tegnapi meccsekről.

A C csoport meccsei:

Németország - Macedónia 25-25

A macedón válogatott kezdte jobban a mérkőzést, de a félidőre már 1 gólos német előny alakult ki. A második játékrész is fordulatoktól teli volt, de a végjátékban rendre a németek vezettek egy góllal, vagy döntetlen volt az állás. A mérkőzés lefújássakkor épp döntetlen, így a macedónok csoportelsőként jutottak tovább, míg a németek másodikként.

A meccs legeredményesebb német játékosa: Steffen Weinhold (8 gól)

A meccs legeredményesebb macedón játékosa: Filip Taleski (6 gól)

Montenegro - Szlovénia 19-28

A szlovén válogatott simán legyőzte, az így pont nélkül kieső montenegrói válogatottat. A félidőben még 13-14 volt a szlovénok javára, de a második félidőben mindössze 6 szlovén gól született, ami nagyon kevés, így végül 11-góllal győzött Szlovénia.

A meccs legeredményesebb montenegrói játékosa: Sevaljevic (6 gól)

A meccs legeredményesebb szlovén játékosa:  Gasper Margus (6 gól)

A D csoport meccsei:

Csehország - Magyarország 33-27

A magyar válogatott sajnos pont nélkül távozik az Európa-Bajnokságról. A meccsről egy hosszabb cikk megjelent tegnap facebook oldalunkon, melyet ITT tudtok felkeresni.

Spanyolország - Dánia 22-25

A dán válogatott egyszer sem adta ki a kezéből a vezetést, vagyis a spanyolok egyszer sem vezettek. A félidőben 13-14 volt az állás. A második félidő simább volt, így végül 3 góllal a dánok győztek, de csoportelsőként a spanyolok jutottak tovább.

A meccs legeredményesebb spanyol játékosa: A. Dujshabaev (6 gól)

A meccs legeredményesebb dán játékosa:   Balling (8 gól)