2018.01.17

Érkezik egy rövid összefoglaló a tegnapi nap meccsiről.

Az A csoport meccsei:

Szerbia - Izland 29-26

Szerbia 3 góllal legyőzte Izlandot, így ők csoport harmadikként tovább jutottak, de Izland kiesett. A félidőben még 12-12-es döntetlennel vonultak a csapatok. A második félidő jelentős részében Izland vezetett, de a végén a Szerbeknél volt az előny.

A meccs legeredményesebb szerb játékosa: Bogdan Radojevic & Zarko Sesum (5-5 gól)

A meccs legeredményesebb izlandi játékosa: Sigurdsson (8 gól)

Hovátország - Svédország 31-35

Meglepetésre a horvátok nem bírtak a Svédekkel, így csak csoport másodikként jutottak tovább. Az első félidő végére 5 gól volt a svéd válogatott előnye. A második félidőben próbáltak zárkózni a horvátok, de végig a svédek vezettek.

A meccs legeredményesebb horvát játékosa: Ivan Cupic (7 gól)

A meccs legeredményesebb svéd játékosa: Albin Lagergren (6 gól)

A B csoport meccsei:

Franciaország - Fehéroroszország 32-25

A meccset a franciák kezdték jobban, de a félidő közepén a Fehéroroszok vezettek, a félidő végére viszont 3 gólos francia előny alakult ki. A második félidőt végig uralta a francia csapat, végül 7 góllal sikerül győzniük. A franciák csoport elsőként jutottak tovább, míg a fehéroroszok a 3. helyen.

A meccs legeredményesebb francia játékosa: Dika Mem (10 gól)

A meccs legeredményesebb fehérorosz játékosa: Aliaksandr Padshyvalau (6 gól)

Norvégia - Ausztria 39-28

A papírformának megfelelően a norvégok simán verték az osztrákokat. A félidőben még csak 4 góllal vezettek, de a második játékrészt már teljesen uralták, s végül 11 góllal múlták felül az osztrákokat.

A meccs legeredményesebb norvég játékosa: Kristian Bjornsen (9 gól)

A meccs legeredményesebb osztrák játékosa: Nikola Bilyk (9 gól)