2018.01.15

Érkezik a tegnapi nap összefoglalója, íme:

Az A csoport meccsei:

Szerbia - Svédország 25-30

A sérült Marko Vujint nélkülöző szerbek, egy darabig tartották a lépést a svédekkel, de aztán a félidőre 6 góllal vezettek Lukas Nilssonék. A második félidő kiegyenlítettebb játékot hozott, a szerbek 2 gólra is feljöttek, de többre nem futotta tőlük. Végül a svédek 5 góllal nyertek, s javítottak az Izland elleni vereség után.

A meccs legeredményesebb svéd játékosa: Albin Lagergen (5 gól)

A meccs legeredményesebb szerb játékosa: Nemanja Ilic (5 gól)

Izland - Horvátország 22-29

Izgalmas első félidőt láthattunk, volt, hogy a horvátok 3-mal is vezettek, de a félidőre csak eggyel vezettek a Stepancicék. A második félidő elején egyenlített Izland, majd a horvátok egy 8-1-es periódust, követően 7 góllal is elhúztak. Az izlandiak nem tudtak feljebb zárkózni, így maradt a két csapat között a 7 gól.

A meccs legeredményesebb izlandi játékosa: Aaron Palmarsson (5 gól)

A meccs legeredményesebb horvát játékosa: Luka Cindric (7 gól)

A B csoport meccsei:

Ausztria - Franciaország 26-33

Simán győztek a franciák még úgy is, hogy Nikola Karabatic és Cédric Sorhaindo sem lépett pályára. Már a mérkőzés elején 3 gólos előnyhöz jutottak a franciák, amit a félidőig további 2 góllal tudtak növelni. A második játékrész még egyértelműbben a franciáké volt, 10 is volt közte, végül 7 gól lett a különbség. A következő szezontól a Veszpréme erősítő Kentin Mahé, 100%-os lövési muattóval rendelkezett a meccs során, 3 kapura lövésből, 3 gól.

A meccs legeredményesebb francia játékosa: Timothey N'guessan (7 gól)

A meccs legeredményesebb osztrák játékosa: Robert Weber (5 gól)

Norvégia - Fehéroroszország 33-28

A fehéroroszok próbálták tartani a lépést a norvégokkal, a félidőre azért csak sikerült 3 góllal elhúzniuk a Berge tanítványainak. A második félidőben is többször csak 3 gól volt a különbség, de a norvégok jól kontrollálták a játékot, így végül 5 góllal legyőzték a fehéroroszokat. A veszprémi Kent Tönnensen is remekül játszott, 5 gólt szerzett.

A meccs legeredményesebb norvég játékosa: Kristian Björnsen, Magnus Gullerud & Sander Sagosen (6-6 gól)

A meccs legeredményesebb fehérorosz játékosa: Artur Karvatski (5 gól)