2018 Férfi Kézi EB - 11. nap

2018.01.23

Tegnap elmaradt szokásos napi összefoglalónk a horvátországi EB-ről, de ma újra jelentkezünk vele.

Szerbia - Franciaország 30-39

Az első félidő kiegyenlítetten indult, az első felében, még a szerbek is vezettek, de a félidőre már magabiztos, 7 gólos előnnyel mehettek a franciák. A második félidőben végig egyértelmű volt a francia fölény, nem tudtak a szerbek zárkózni. Végül 9 góllal győztek a franciák.

A meccs legeredményesebb szerb játékosa: Nenadic (6 gól)

A meccs legeredményesebb francia játékosai: Luka Karabatic & Cauvheteux (7-7 gól)

Svédország - Fehéroroszország 29-20

A Svédek a fehéroroszokat győzték le magabiztosan. Az első félidőben 1-1-nél volt döntetlen az állás, ezt elszámítva végig a svédek vezettek. A félidőre 5 gólos előnyt építettek ki Jesper Nielsenék. A második félidő elején 2 gólra is feljöttek a fehéroroszok, de a svédek válaszul zsinórban 4 gólt dobtak, s 6-tal elhúztak. Végül itt is 9 gól lett a különbség.

A meccs legeredményesebb svéd játékosai: Lagergren & Wanne (4-4 gól)

A meccs legeredményesebb  francia játékosai: Kulesh &Karalek (4-4 gól)